Odbory

neděle 4. květen 2008 13:00

Odbory v práci :-)
Internet

Tak se Vám vracím ve čtvrtek 1. května po D5 z Plzně do Prahy a co nevidím - billboard s textem "Proč národ zase drží" doplněný obrázkem úst zamčených visacím zámkem (http://ww2.cmkos.cz/new_web_files/plakat_drzi.pdf). Lekl jsem se, co se na nás zase chystá za totalitu, a ono ejhle - je to reklama na akce našich méně chápavých spoluobčanů sdružených v nátlakových skupinách zvaných odbory!

Kdykoliv slyším cokoliv o odborech, otvírá se mi, samozřejmě jen obrazně, kudla v kapse. Ještě jsem nikde nečetl (a že se snažím!), že by odboráři s něčím souhlasili, něco podpořili, nějakému úřadu či firmě pomohli k lepším výsledkům. Prostě nic pozitivního. Co se však týče nesouhlasu, nepodpory, bojkotu a stávek, v tom jsou odboráři mistry.

Nyní, kdy se konečně začínají projevovat první známky úspěchu postupně zaváděných reforem, cítí odboráři opět možnost se ukázat. Tedy samozřejmě dle svého - negativně. Budou protestovat, budou vyhlašovat stávkové pohotovosti, budou demonstrovat. Obávám se však, že ani jeden z řadových odborářů nechápe, že demonstruje tak maximálně svoji omezenost.

Jak jinak si totiž vysvětlit, že odboráři protestují proti snížení nezaměstnanosti (tedy výraznému zvýšení počtu volných pracovních míst), proti výraznému snížení plýtvání financí ve zdravotnictví (tedy plýtvání také jejich penězmi), proti zastavení růstu a možná i snižování mezinárodního dluhu ČR (tedy dluhu jejich dětí a vnoučat)?

Vážení odborářï, pokud jste opravdu všichni tak neskutečně tupí, že Vám toto nedochází, pak je to s Vámi opravdu špatné. Ostatně, od srdce bych Vám přál zažít opravdovou nezaměstnanost, plně placené zdravotnictví a mezinárodní dluh ČR v takové výši, že na každého z Vás a členů Vašich rodin bude vycházet třeba milion Kč. To byste se z toho teprve posr...li. Ale ve své tuposti si neuvědomujete, že svým chováním chcete sami sebe a celou ČR do této prd...le dostat. Tak se nedivte, že na Vás má zbytek myslících občanů ČR "pifku".

Vzkaz pro "diskutující" odboráře: Až pocítíte potřebu v diskusi pod blogem ukázat, co máte v hlavě, doporučuji Vám se nejdříve důkladně zamyslet. Nic o Vás totiž nevypovídá lépe, než Váš psaný projev :-)

David Mateju

Poslední články autora

David Mateju

David Mateju

O životě, IT, motokárách, politice, hudbě, cestování. Prostě o všem, co mi přijde zrovna na mysl.

Staromladej introvertni extrovert k životu téměř nepoužitelnej.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora