Tráva

pondělí 28. leden 2008 09:28

internet

Tak jsem se na konkurenčním zpravodajském serveru dočetl, že už zase chtějí někoho trestat za pěstování konopí. Tentokrát se na mušku policie dostala paní Bryndová z jižních Čech, která si z vypěstovaného konopí vyrábí čokoládu, masti a další neškodné (dokonce léčivé!) produkty. A za tento hrdelní zločin ji hrozí až pět let vězení, tedy přibližně 1/14 života za mřížemi.

Vždy, když v mediích naleznu podobnou zprávu, znovu a znovu se zamýšlím nad tím, proč má náš stát (a nejen on) stále potřebu stíhat, zavírat a v podstatě ničit lidi, kteří se v rámci starosti o sebe sama a o své zdraví a relax snaží jít cestou, kterou lidstvo úspěšně volí již tisíce let. A kdyby v minulém století nevznikly díky obrovskému a na lžích postavenému lobbismu zákony kriminalizující tuto přirozenou lidskou potřebu, dalších tisíce let by vše fungovalo a nic by se nestalo. Ale kdyby byly v kašně ryby, že...

Čeho strašného se tedy paní Bryndová a dalších několik set tisíc lidí v ČR dnes a denně dopouští, aby mohly být stíháni, odsouzeni a potrestáni až na pět let vězením? (To je, jen pro Vaši představu, 1820 dní života za mřížemi, zkuste si to představit). Zabila snad paní Bryndová někoho? Okradla někoho? Způsobila vůbec někomu jakékoliv příkoří? Nikoliv. Pouze pěstovala rostliny konopí a ty dále zpracovávala, přičemž výsledky své práce konzumovala.

Vysvětlí nám, v této oblasti asi méně chápavým spoluobčanům, proč ještě v naší moderní civilizaci existují zákony, které jsou založeny na lžích a předsudcích? Proč, když už nejsme schopni ty zákony zrušit, je alespoň nedáme k ledu a nezapomeneme na ně? Proč musí policie, která si stále stěžuje na malý počet lidí a financí, řešit takové nesmysly a naopak se odmítá zabývat reálnými problémy?

Prosím všechny, aby se zamysleli nad tím, zda už není na čase s tím opravdu začít něco dělat. Zatímco alkohol je naprosto legální a následky jeho užívání vidíme kolem sebe na lidech dnes a denně (vraždy, bouračky, rozvedená manželství), tráva, která je tisíci lety a civilizacemi prověřeným lékem, a která ještě nikdy nikoho nezabila, je ilegální, a za její pěstování, užívání i propagaci hrozí kriminál. Vám to opravdu přijde normální?

David Mateju

Poslední články autora

David Mateju

David Mateju

O životě, IT, motokárách, politice, hudbě, cestování. Prostě o všem, co mi přijde zrovna na mysl.

Staromladej introvertni extrovert k životu téměř nepoužitelnej.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora